galeria | artyści | przyjaciele | wystawy |

logo

logo


logo

logo


logo

 

Jonasz Koperkiewicz (rysunek, sito) & Krystian Berlak (instalacja audio) / Wielobóstwo

[ Łódź ]

16.03.2015 - 31.03.2015 / Wernisaż: 16.03.2015 (poniedziałek), godz. 19.00 - 21.00

Na wystawie zobaczymy prace dwóch absolwentów ASP w Łodzi, Jonasza Koperkiewicza (rysunek, sito) i Krystiana Berlaka (instalacja audio) - artystów nagrodzonych przez Galerię Opus w Konkursie Strzemińskiego.

Jonasz Koperkiewicz (ur. w 1988 r. w Łodzi) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w Pracowni Sitodruku prowadzonej przez prof. Agatę Stępień. Swoje prace, oscylujące wokół szeroko pojętej ilustracji, realizuje w różnych technikach, takich jak malarstwo, rysunek czy grafika. Głównym tematem jego twórczości są zwierzęta, które na rysunkach noszą znamiona ludzkich emocji. Żongluje stylami, symbolami z niezwykłą lekkością. W jego pracach istotną rolę odgrywa kolor, stopień żywości barw, temperatura, nasycenie, przeźroczystości.

www

Krystian Berlak urodzony w Łodzi w 1991 roku. Obecnie student V roku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiegow Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Uczestnik wielu wystaw i projektów artystycznych, laureat Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym, fotografią oraz sztuką multimedialną.

www


Wernisaż